Bugün - 27 Mayıs 2020 Çarşamba
Zonguldak 17°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Sponsorlar
Sayfalar
Haber Merkezi
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

Bakan Soylu’dan Suriyeliler açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu, “İstanbul’da 1 milyon 69 binin kaydı var. Bunların 547 bini Suriyeli, 522 bini de ikametli, düzenli göçmen dediğimiz. Bizim bunlarla ilgili bir problemimiz yok, problem bunun dışında olanlarla” dedi.

Siyaset Haberi - 26 Temmuz 2019 Cuma - 09:30
İçişleri Bakanı Soylu, “İstanbul’da 1 milyon 69 binin kaydı var. Bunların 547 bini Suriyeli, 522 bini de ikametli, düzenli göçmen dediğimiz. Bizim bunlarla ilgili bir problemimiz yok, problem bunun dışında olanlarla” dedi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’daki kaçak ve kayıt dışı göçmenlerle ilgili çalışmalara ilişkin, “İstanbul’da 1 milyon 69 binin kaydı var. Bunların 547 bini Suriyeli, 522 bini de ikametli, düzenli göçmen dediğimiz. Bizim bunlarla ilgili bir problemimiz yok, problem bunun dışında olanlarla. Yani İstanbul’da ve Türkiye’de kayıtsız kaçak göçmenlerle ve başka şehirde kayıtlı olup da şu anda İstanbul’da yaşayan Suriyelilerle ilgili.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV’de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Göç meselesine sadece Suriyeliler açısından bakılmaması gerektiğini belirten Soylu, Asya, Afganistan, Pakistan, Suriye, Irak, İran, Fas, Yemen, Tunus ve Afrika’nın bütün ülkelerinden Türkiye’ye, bir kısmı kaçak bir kısmı düzenli olmak üzere göç dalgası bulunduğunu söyledi.

Dünyadaki göç dalgasının temelde gelir eşitsizliğinden kaynaklandığını kaydeden Soylu, istikrarsızlık, gelir eşitsizliği, suya, eğitime, adalete erişimde yaşanan zorluklar ile terör, enerji yataklarındaki acımasız rekabetler ve radikalizmin kullanılmasının ciddi karmaşıklık meydana getirdiğini, bu dengesizliklerin de aşırı göç dalgalarına neden olduğunu dile getirdi.

Göç meselesinin bütün ülkeler için sorun teşkil ettiğini, Türkiye’nin Asya bandı, doğu ve güneyinden göç baskısı altında olduğunu ifade eden Soylu, “Mesele Suriye’nin çok daha ötesindedir.” dedi.

Hükümet olarak göç konusu “kaçak göçmen”, “geçici koruma”, “uluslararası koruma” ve “düzenli göç” başlıkları altında ele aldıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Türkiye’de bunların toplam sayısı 4,9 milyon. Bunun 3 milyon 634 bini geçici koruma kapsamında, 337 bin civarı uluslararası koruma kapsamında. Türkiye’de bir kavram kargaşası var, onu da düzeltmek açısından söylüyorum. Türkiye’de 28 mülteci var aslında. Çünkü Türkiye 1950’lilerde bir karar aldı, biz Avrupa ülkelerinin dışından mülteci kabul etmiyoruz. 1 milyon 23 bin civarında bizim ikametlimiz var. Bunlar öğrenci ve çalışanlar. Türkiye içerisinde bulunanlar. Türkiye dengeli bir göç politikasıyla uzun zamandır bunu yönetiyor.”

“Yıl başından bugüne 163 bin kaçak göçmen yakalandı”

Türkiye‘nin göçle mücadele kapsamında 7-8 yıldır çok önemli ve stratejik adımlar attığını belirten Soylu, 2017’de 175 bin, 2018’de 268 bin, yıl başından bugüne kadar ise 163 bin kaçak göçmenin Türkiye sınırları içerisinde yakalandığını kaydetti.

2018’de 56 bin kaçak göçmenin sınır dışı edildiğini bildiren Soylu, 2019’da şu ana kadar 43 bin kaçak göçmen ülkelerine gönderildiğini, biletleri alınıp ülkelerine gönderilecek 7 bin kaçak göçmenin daha bulunduğunu belirtti.

Kaçak göçü önlemek için yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Soylu, sınırlarda duvarların yanı sıra gece görüşlü kamera ve sensör sistemleri ile fiziki önlemler alındığını hatırlattı.

“İran’da 2 milyon Afgan var”

İran’da bulunan 2 milyon Afgan vatandaşının bir kısmının ülkedeki ekonomik dalgalanma nedeniyle Afganistan’a döndüğünü, bir kısmın ise Türkiye’ye girmeye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya gitmeye çalıştığını anlatan Soylu, “Bu insanlar ölümü göze almışlar. 144 kişi öldü. Trafik kazasında, donarak veya boğularak. Van sınırından girdikten sonra 8-9 metre kar altında kaldılar, biz bunları kar eriyince bulabildik.” diye konuştu.

Türkiye’nin 2015’te bin 500 kapasiteli olan geri gönderme merkezlerinin kapasitesinin 18 bin 500’e ulaştığını dile getiren Soylu, “Bir taraftan muhatap ülkelerimizle bir taraftan sınırlarımızla bir taraftan kaçak göç politikamızla, ciddi bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

İstanbul’daki Suriyeliler

Soylu, geçici koruma kapsamında olmakla birlikte, İstanbul‘da kaydı olmayan Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos’a kadar süre verilmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de 2011’den itibaren Suriyelilere yönelik bir strateji uygulandığını hatırlatan Soylu, “Ben bu ülkenin İçişleri Bakanıyım. Benim ülkemde bilmediğim, kayıtlı olmayan kimsenin yaşamaması lazım.” dedi.

Güvenlik için bu kişilerin kayda alınması gerektiğinin altını çizen Soylu, şöyle devam etti:

“Biz bunları kayda aldık ve ondan sonra bir kayıt daha yaptık, buna güncelleme diyoruz. Yani yaklaşık 57 parametreden, okulundan kaç kardeş olduğuna kadar, kan grubundan parmak izine kadar 57 kategoride bunları aldık ve güncellemeyi tamamladık. Peki bu güncelleme bize ne verdi? Geçici koruma kapsamında Türkiye şöyle bir strateji ortaya koydu, ‘Ben seni kayıt olduğun ilde kabul ediyorum’ dedi.

Birkaç ili bir noktadan sonra kayıt kapsamından çıkardık ve bunlardan biri de İstanbul’du. ‘Artık İstanbul’a kayıt kabul etmiyoruz’ dedik ve bunu 2-3 yıldan beri de devam ettiriyoruz. Çok insani şartlarda kayıt kabul ediyoruz. İstanbul’da toplam 547 bin Suriyeli geçici koruma kapsamında. Fakat bu arada başka illerden İstanbul’a gerek çalışma gerek eğitim kapsamında bir akım olduğunu görüyoruz. Biz bunu gördükçe yaptığımız denetimlerle birlikte onları kendi merkezlerine gönderdik. Güncelleme yaparken de hangi ildeyse son zamana kadar o ilde de güncellemelerini kabul ettik. Bütün güncellemelerimiz bittikten sonra operasyonlara başladık.”

Operasyonlardaki temel amacın Türkiye’deki göçmenlerin yerlerini bilmek ve süreci kontrollü bir şekilde yönetmek olduğunu dile getiren Soylu, uyum politikaları ile ülkelerine gönüllü geri dönenlerin güvenli bölgelere gitmelerini sağlayan politikaları hayata geçirdiklerini anlattı.

“İstanbul’da günde ortalama 600 kişi yakalanıyor”

İstanbul’daki kaçak ve kayıt dışı göçmenler ile ilgili çalışmalar hakkında da bilgi veren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul’da 1 milyon 69 binin kaydı var. Bunların 547 bini Suriyeli, 522 bini de ikametli, düzenli göçmen dediğimiz. Bizim bunlarla ilgili bir problemimiz yok, problem bunun dışında olanlarla. Yani İstanbul’da ve Türkiye’de kayıtsız kaçak göçmenler ve başka şehirde kayıtlı olup da şu anda İstanbul’da yaşayan Suriyelilerle ilgili.

İstanbul’da 12 Temmuz’dan bu yana operasyon yapıyoruz. 6 bin 122 kişi yakaladık. Günde ortalama 600 kişi yakalanıyor ve bunların 2 bin 691’i Afgan, bin 619’u Pakistanlı, sadece bin civarı Suriyeli. Bangladeş, Özbekistan, Sri Lanka, Fas, Cezayir bütün bunları yakalıyoruz ve bunları, Suriyeliler hariç, kendi ülkelerine geri göndermek için geri gönderme merkezlerine gönderiyoruz.

Suriyelileri ise geçici koruma kapsamında olduğu için ‘Size 20 Ağustos’a kadar gitme imkanı tanıyoruz’ deyip bırakıyoruz. Tamamen kayıtsız Suriyeliler var. Biz bunları alıyoruz ve kamplara gönderiyoruz. Suriyelilerden, geçici koruma kapsamındakilerden kimseyi sınır dışı yapmadık ve yapamıyoruz. Uluslararası kurallara göre, dünyadaki hiçbir ülke geçici koruma kapsamındaki kimseyi sınır dışı yapamaz.”

“Biz düzenimizi korumak zorundayız”

Hiçbir kaydı olmayan Suriyelileri kamplara gönderdiklerinin altını çizen Soylu, kamplarda yüz bin kişi kaldığını ifade etti.

“Kayıtlı olmayanlar gitmiyorum derse ne olacak?” sorusuna karşılık Soylu, “Gitmiyorum derse gidecek. Biz bir düzen kurmak zorundayız. İstanbul’da izin verdiğimiz kişi sayısı belli.” değerlendirmesini yaptı.

İstanbul’da yüze yakın ekibin dün itibarıyla bir çalışma başlattığı bilgisini veren Soylu, ekiplerin çalışma mekanlarını ziyaret ederek, 1-1,5 ay boyunca hiç ceza kesmeden kaçak göçmen çalıştırma konusunda rehberlik yapacaklarını anlattı.

Soylu, Valilik ve Bakanlığın attığı adımların ardından “Suriyeliler eylem yapacak” yönünde haberler olduğunun hatırlatılması üzerine, “Kimseye bir şey yaptırmayız, kimse kusura bakmasın. Biz düzenimizi korumak zorundayız.” dedi.

Sürecin seçimle bir alakası olmadığını vurgulayan Soylu, kendilerinin güncellemeyi yaptıklarını, stratejilerini ve adım adım tüm çalışmaları hayata geçirdiklerine dikkati çekti. Çok büyük bir operasyon yürüttüklerini ifade eden Soylu, “Türkiye’nin yürüttüğü bu operasyonun altından dünyada hiçbir ülke kalkamaz.” diye konuştu.

Bakan Soylu, 2017’de sınırdan geçişi engellenen kaçak göçmen sayısı 729 binken, geçen yıl bu sayının 547 bin olarak kayda geçtiğini, bu yıl da şu ana kadar bu sayının yaklaşık 190 bin olduğunu açıkladı.

Trabzon’da yaşanan gerginlik

Trabzon’da Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağı açılması nedeniyle yaşanan gerginliğe ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, başsavcılığın bu konudaki inceleme ve araştırmasının sürdüğünü anımsattı. Sınır dışı etme gibi bir durumun söz konusu olmadığını, bir kargaşa yaşandığını belirten Soylu, “Birisi yerli birisi yabancı iki ayrı turist grubu arasında çıkan tartışmadan kaynaklanan bir süreç. Bunu savcılık bir vesileyle inceleyecek, araştıracak ve sonuca ulaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Polis okullarına öğrenci alımı

Polis okullarına öğrenci alımı sırasında uygulanacak kriterlerde değişiklik yapılmasının söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine Soylu, çok zor bir dönemden geçilmesine rağmen var olan güvenlik birimlerinin cansiperane çalıştığının altını çizdi.

Güvenlik birimlerine alınacak insan kaynaklarıyla ilgili titiz davranmak zorunda olduklarını söyleyen Soylu, yazılı, spor ve sağlık testleri ile mülakatlar olmak üzere 4 elemeden geçildiğini anlattı.

Polis meslek yüksekokullarına girişte uygulanan KPSS barajının 70 puandan 65’e indirilmesi ile boy ve renk körlüğü gibi kıstaslarda değişiklik yapılıp yapılmayacağını değerlendirdiklerini söyleyen Soylu, bu değerlendirmede uluslararası standartları esas alacaklarını aktardı.

 
Anahtar Kelimeler:İçişleri, Bakanı, Soylu, “İstanbul’da, 1, milyon, 69, binin, kaydı, var, Bunları,
Kaynak / Editör

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
65 Yaş Üstü Bugün 09.00'dan itibaren bir ay izin.
Bu toprakların kodlarını siz yazacaksınız
BAŞKOMUTANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KUTLADI..

BAŞKOMUTANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KUTLADI..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Namaz Dağı üs bölgesindeki askerlerle telefonla görüştü
Evli, eşi çalışmayan ve çocuklu AGİ tutarı
Pekcan duyurdu ! Bez maskelerle ilgili önemli gelişme
ZONGULDAK EREĞLİ KIZILAY BAŞKANI CİĞER BÜYÜKLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK..
En Çok Okunanlar
Gündem
Kiracılara İyi Haber Ev Sahiplerine Kötü Haber
Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi,...
Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün, saat kaçta?
Korona virüs salgınında normalleşme planı...
Gündem
En iyi ihtimal 2021’in başına kadar maske takacağız
"Çin'de yapılan bir çalışma var. Bir...
Siyaset
Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan ramazan bayramı mesajı
Ekonomiden sosyal hayata birçok alan, salgı...
Gündem
Başkan Erdoğan: İstanbul, uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir
İstanbul'da yapımı tamamlanan ve ilk bölü...
Resmi İlan
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ BAŞKANI HALİL POSBIYIK, RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA İLANI
akrabalarımızla hep birlikte güzel bayramlar ...
Gündem
Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın masasındaki son anket!
Çarpıcı sonuçları olan anketi AK Par...
Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ramazan Bayramı Kutlu Olsun
Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı g...
Gündem
AK PARTİ ÖNCEKİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ ÇATUROĞLU RAMAZAN BAYRAMI TÜM İSLAM ALEMİNE KUTLU OLSUN..
Ömrümüzün Ramazan ayı gibi olm...
Gündem
İmamoğlu'ndan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
BB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Be...
Gündem
YÖK Başkanı'ndan flaş üniversite sınavı açıklaması
"Önümüzdeki günlerde yüks...
Gündem
İzmir'deki skandalla ilgili açıklama!
Twitter hesabından açıklama yapan Diyanet İ...
Gündem
400’den fazla torun sahibi Eşe Teyze coronayı yenen en yaşlı insan oldu
Yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan ve...
Gündem
Ziraat Bankası'ndan çiftçiler için yeni kredi
Ziraat Bankası’nın tarım kredisi uygulamalar...
Gündem
Seyahat izin belgesi için kuyruk 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Akın Etti
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ilin valiliğin...
Gündem
Ramazan'da camiler açık olacak mı?
İslam’da farz olan oruç ve hac ibadet...
Gündem
Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Tara...
Gündem
399 Şehit yakını, gazi ve gazi yakının ataması yapıldı
Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atan...
Gündem
Bakan Selçuk duyurdu: İlave tediyeler bugün hesaplara yatıyor
6772 sayılı kanun gereği kamu işçisine &oum...
Gündem
GAZETEMİZ GENEL MÜDÜR NUR ŞEN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI..
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekm...
Gündem
65 yaş ve üzeri için 'seyahat izin belgesi' genelgesi yayımlandı!
Gelen son dakika haberine göre, Bilim Kurulu&...
Siyaset
65 Yaş Üstü Bugün 09.00'dan itibaren bir ay izin.
Gelen son dakika haberine göre, Sağlık...
En Çok Yorumlananlar
Siyaset
65 Yaş Üstü Bugün 09.00'dan itibaren bir ay izin.
Gelen son dakika haberine göre, Sağlık...
Gündem
400’den fazla torun sahibi Eşe Teyze coronayı yenen en yaşlı insan oldu
Yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan ve...
Gündem
En iyi ihtimal 2021’in başına kadar maske takacağız
"Çin'de yapılan bir çalışma var. Bir...
Gündem
İmamoğlu'ndan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
BB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Be...
Gündem
399 Şehit yakını, gazi ve gazi yakının ataması yapıldı
Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atan...
Gündem
İzmir'deki skandalla ilgili açıklama!
Twitter hesabından açıklama yapan Diyanet İ...
Gündem
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı..
açıklamada, "Para Politikası Kurulu, politi...
Gündem
Başkan Erdoğan: İstanbul, uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir
İstanbul'da yapımı tamamlanan ve ilk bölü...
Gündem
YÖK Başkanı'ndan flaş üniversite sınavı açıklaması
"Önümüzdeki günlerde yüks...
Resmi İlan
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ BAŞKANI HALİL POSBIYIK, RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA İLANI
akrabalarımızla hep birlikte güzel bayramlar ...
Gündem
65 yaş ve üzeri için 'seyahat izin belgesi' genelgesi yayımlandı!
Gelen son dakika haberine göre, Bilim Kurulu&...
Gündem
Bakan Selçuk duyurdu: İlave tediyeler bugün hesaplara yatıyor
6772 sayılı kanun gereği kamu işçisine &oum...
Gündem
Ziraat Bankası'ndan çiftçiler için yeni kredi
Ziraat Bankası’nın tarım kredisi uygulamalar...
Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün, saat kaçta?
Korona virüs salgınında normalleşme planı...
Gündem
TOKİ ucuza ev başvuru şartları..
Daha çok yeşil" anlayışı doğrultusunda mill...
Gündem
Seyahat izin belgesi için kuyruk 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Akın Etti
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ilin valiliğin...
Gündem
Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın masasındaki son anket!
Çarpıcı sonuçları olan anketi AK Par...
Gündem
GAZETEMİZ GENEL MÜDÜR NUR ŞEN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI..
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekm...
Gündem
MSB Duyuru Yayımladı: Askerlik Yerlerinin Belli Olacağı Tarih Açıklandı
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan a&ccedi...
Gündem
Ramazan'da camiler açık olacak mı?
İslam’da farz olan oruç ve hac ibadet...
Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ramazan Bayramı Kutlu Olsun
Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı g...
Siyaset
Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan ramazan bayramı mesajı
Ekonomiden sosyal hayata birçok alan, salgı...
Diğer Başlıklar

29 Mayıs'ta açılıyor! Diyanet'ten camileri Açılıyor
Bayramdan sonra normalleşme süreci nasıl işleyecek?
Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti
Kiracılara İyi Haber Ev Sahiplerine Kötü Haber
Mutaz el-Cuburi öldürüldü..
THY'nin uçuş normalleşme planı belli oldu
Kabir ziyareti yapan Erdoğan, anne ve babası dışında yakın arkadaşını da unutmadı
AK PARTİ ÖNCEKİ DÖNEM MİLLETVEKİLİ ÇATUROĞLU RAMAZAN BAYRAMI TÜM İSLAM ALEMİNE KUTLU OLSUN..
Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan ramazan bayramı mesajı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Ramazan Bayramı Kutlu Olsun
Türkiye'nin Sesi Gazetesi ®
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
KIVANÇ AY
Enerjide Atılımlar
Enerjide Atılımlar Bilindiği üzere olduk&cce...
Nur Şen
62 Yaşında Bir Liderin Omuzlarına Bir Ümmeti Yükledik.
62 Yaşında Bir Liderin Omuzlarına Bir Ümmeti ...
Esra Elönü
Kadınken erkek olmak tek kişilik sınavdır!
Empati de kalbin ve vicdanın zekatıdır o zekatı ve...
Meryem Aybike
O benim de Enver Abimdi!
Türk Basın Tarihinin önemli ve değerli s...
Fatih Karakaya
13 yaşında intihar da eder, hırsız da olur!
Fransa'da toplumsal sorunlar inanılmaz boyutlara u...
Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
12°°C - 17°°C
Perşembe
11°°C - 15°°C
Cuma
12°°C - 16°°C
Cumartesi
11°°C - 17°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Röportajlar
29 Mayıs'ta açılıyor! Diyanet'ten camileri Açılıyor
Diyanet İşleri Başkanlığın internet sitesinde, "Camilerimiz Cemaatine Kavuşuyor" başlığıyla yer alan afişte, Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir süredir cem...
»
»
»
Tarihte Bugün
1942 - Elmalı Hamdi Yazır'ın vefatı.
1935 - Hafta tatilinin Cumadan Pazara alınması
2006 - Bahar rüzgarlarının sonu
Kim Kimdir
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
BEŞİKTAŞ A.Ş.2922343469
FENERBAHÇE A.Ş.2919732664
T.Konyaspor311786059
İSTANBUL BAŞAKŞEHİ32151251957
TORKU KONYASPOR291685756
Başakşehir FK261583053
Trabzonspor261583053
Galatasaray261484050
Sivasspor261475049
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR2913971548
OSMANLISPOR FUTBOL3013891747
Akhisar Belediyesp3111128045
Beşiktaş261358044
Atiker Konyaspor349178044
AKHİSAR BELEDİYE G2911108343
KASIMPAŞA A.Ş.2912710243
Alanyaspor261277043
Teleset Mob. Akhis3411914042
Arşiv Arama
Resmi İlan İletişim

0530 721 44 44

0372 323 07 03

ANKARA GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLETİŞİM

  ANKARA GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

         0312 922 05 73

REKLAM

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Sponsorlar
Sayfalar
Haber Merkezi
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(64 Online) 0,06ms