Bugün - 24 Ağustos 2019 Cumartesi
Zonguldak 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Sponsorlar
Sayfalar
Haber Merkezi
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

HALİL POSBIYIK KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI OLDU

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

Gündem Haberi - 04 Nisan 2019 Perşembe - 21:33
31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

Ereğli bugün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. 2014 seçimlerinde 420 gibi bir oyla seçimleri kaybeden ve 5 yıl aradan sonra yeniden aday olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakiplerine yaklaşık 11 bin oy fark atarak Ereğli Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık, bugün İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Yusuf Çetinkaya’dan mazbatasını aldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ziyarette yaptığı konuşmada seviyeli bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

EREĞLİ HALKI TANIKLIK ETTİ

Cumhuriyet Halk Partililer, Belediye Meclis Üyeleri ve ailesiyle birlikte mazbatasını alan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden görevi devralmasına binlerce Ereğli halkı tanıklık etti.

Mazbatasını alarak ailesi ve beraberindeki CHP’liler ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 31 Mart’ta tarih yazdığı binlerce İlçe halkıyla birlikte Belediye Binası’na kadar yürüdü.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı, görevi devralacağı Ereğli Belediyesi’nde de coşkulu ilçe halkı, belediye çalışanları karşıladı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Bayrakları, Atatürk posterleriyle süslenen Belediye Binası’nın balkonundan Ereğli halkına ‘Sevgi Barış ve Dostluk’ duygularıyla seslenen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli sevdalısı olduğunu bir kez daha yineleyerek ‘AŞKIM EREĞLİ HOŞGELDİNİZ’ diyerek sözlerine başladı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık , “Bugün Kdz.Ereğli tarihi bir an yaşıyor. Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi! bütün engellemelere rağmen, çıkar odaklarının maddi ve manevi engel koymalarına rağmen Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi. Sizlerle birlikte ezici bir çoğunlukla Belediye Başkanlığına seçildik, sizleri kutluyorum sağ olun, var olun” dedi.

Kdz.Ereğli’de seviyeli, centilmence, olaysız, kimsenin burnu kanamadan bir seçim geçirildiğine dikkat çeken Başkan Posbıyık, emeği geçen başta Ereğli Kaymakamı olmak üzere Emniyet Müdürüne, kolluk kuvvetlerine, Başsavcıya, İlçe Seçim Kurulu’na, bütün yetkililere, sandık başlarındaki bütün siyasi partilerin görevlilerine, müşahitlerine, Ereğli halkına demokratik ortamda seçim yapılmasını sağladıkları için teşekkür etti.

Ereğli’de yaşayan 118 bin kişinin Belediye Başkanı olduğunu ifade eden Halil Posbıyık, kendisine oy veren ya da vermeyen tüm ilçe halkına hizmet edeceğini söyledi.

‘EREĞLİ’DE YAŞAYAN İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ’

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçenin 5 yıl kaybettiğine dikkat çekerek, “bugün üzücü şeyleri konuşmak istemiyorum ama 5 yıldaki Ereğli’nin kayıpları çok fazla. Ama bana ve ekibime inanmanızı istiyorum. Sadece bana ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerine değil, benim sevgili kardeşlerim olan AK Partili Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte el ele vereceğiz, kol

kola vereceğiz, sizlerin yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapacağız. Hiçbir ayrım gütmüyorum, Belediye Meclisinde 31 tane arkadaşım var. 20’si CHP’li 11 tanesi AK Parti’li. Benim için hiçbir ayrım yok. Her biri Ereğli’ye hizmet için soyunmuş, yürekli insanlar. Onların hepsi benim arkadaşım, aynı davaya hizmet edeceğiz. Burada artık parti meselesi falan yok. Bundan sonra bütün partilerle el ele verip, Ereğli’nin önde gelen meselelerini konuşacağız. Ereğli için mücadeleye varız. Ereğli’deki insanların yüzünü güldüreceğiz. Zaten dün itibariyle Ereğli halkının yüzü gülmeye başladı. Gülmesi hep devam edecek Allahın izniyle” şeklinde konuştu.

Ereğli’deki kayıpların ve eksikliklerin farkında olduğunu belirten Posbıyık, azimle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Posbıyık, dava arkadaşlarıyla birlikte ant içtiklerini belirterek, Ereğli halkının yüzünü güldürmek için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

‘EREĞLİ HALKININ HİZMETKÂRI OLMAK BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR’

Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkesin patronunun Ereğli halkı olduğunu belirten Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Burada Belediye Personeli arkadaşlarımda var. Onlara inanıyor ve güveniyorum. Onlarla birlikte el ele vererek çalışacağız. Her zaman söylediğim lafı burada tekrarlamak isterim. Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkes şunu iyi bilmelidir ki benim ve işçilerimin hepsinin de patronu Ereğli halkıdır. Ereğli halkının verdiği vergilerden, temizlik işçisinin de, ustanın da, başkan yardımcısının da belediye başkanının maaşları ödeniyor. Yani bizim maaşlarımızı kim ödüyor? Ereğli’de yaşayan insanlar vergilerini veriyor, bizde onlardan aldığımız vergilerle çoluk çocuğumuzun rızkını ödüyoruz. Bizim patronumuz Kdz.Ereğli’de yaşayan insanlardır. Patrona patron gibi davranacağız. Saniyesini boş geçiren, dakikasını boş geçiren, kaytaran işçi benim insanım değildir, Belediye Başkanına ve Ereğli halkına ihanet ediyor demektir. Benim prensibim budur, çıktığımız yolda Belediye personelimizle birlikte Ereğli halkına hizmet yapmak, hizmetkârı olmak bizim için en büyük şereftir” dedi.

‘BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM’

Başta Erdemir ve Sivil Toplum Örgütleriyle çok samimi ve iyi ilişkiler içerisinde olacaklarının mesajını veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ereğli’deki Erdemir, sendikalar, sivil toplum örgütleri hepimiz kardeşlerimiz. Geçmişte sıkıntılarımız olmuştur, olabilir. İnsan hayatında her zaman bu tür sıkıntılar olabilir. Önemli olan yanlışlardan dönebilmek, erdemli olmaktır. Ben Halil Posbıyık olarak yanlışlarımdan döndüm, herkese bembeyaz bir sayfa açıyorum. Ben Ereğlimi seviyorum. Benim Ereğli’de kırgın olduğum, dargın olduğum bir tek kişi dahi yok. Ama şunu da söylemem lazım. Kdz.Ereğli’ye yüzünü dönen, Ereğli’de yaşayanlara saygı duyan,Ereğli’nin gelişmesi için yatırımlarını buraya yapan, kentin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olan bütün kurumların önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğilip selamlamaya hazırım” şeklinde konuştu.

Ereğli’nin çok mağdur olduğuna dikkat çeken Posbıyık, “Türkiye’nin en güzel, en cennet bir şehrinde yaşıyoruz. Ereğli’de her şey var ama neden işsizlik yaşıyoruz. Bunu herkesin ama herkesin kendisine sorması lazım. Demek ki bir yanlışlık var. İşte çağrıda bulunuyorum. Bu yanlışı düzeltelim. Halil Posbıyık olarak birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli’nin hareketlenmesi için, güçlenmesi için her türlü gayreti göstermeye hazırım, göreceksiniz. Engel olmaya kalkanlar olsa da hiç kimse önümüzde duramayacak. 2 yıl içerisinde Ereğli’de büyük gelişmeler olacak. Siyaset bitti, siyaset

yapmıyorum, şu anda Belediye Başkanıyım. Ama buna inanıyorum. Ereğli’ye yatırım yapan, Ereğli’ye çivi çakanın elini öpmeye hazırız. Yeter ki bir kişinin evine ekmek göndermeye vesile olsun” dedi.

31 Mart’ta yapılan seçimde kazananın Ereğli halkı olduğunu hatırlatan Posbıyık, tüm siyasi partilerin milletvekilleri, ilçe başkanları ile el ele vererek Ereğli için çalışacaklarını belirtti.

BAŞKANLIK MAKAMINDA İLK AÇIKLAMA…

Halil Posbıyık, konuşmasının ardından belediye başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları ifade etti:

için en önemli konu Belediye’de disiplin. Disiplinsiz bir hareketi asla kabullenemem. Kentte’de disiplinsizliği asla kabul etmem. Yoksa kent olma özelliğini kaybeder. Zaten Ereğli’de ağır ağır kaybetmeye başladı ama şimdi müdahalelerimize başlayacağız. Bu alakanızdan ve ilginizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum. Basın mensuplarından da bir istirhamım var. Siyasi Parti İlçe Başkanları’na, milletvekillerimize, halkımıza çağrıda bulunuyorum. Tek hedefimiz var. Ereğli’de maalesef yatağa aç giren insanlar çoğalmaya başladı, bunları engellemeliyiz. Ereğli’nin potansiyeli var, bu gücü var, Ereğli’nin her türlü imkanı var. Çok güzel bir kent, aynı zamanda ağır sanayinin olduğu kent. Ama nedense burada bir eksiklik var bunu gidereceğiz. Bunda basınımızın da çok değerli katkılarını bekliyorum. Onların yardımlarıyla çok büyük bir mesafe alacağımıza yürekten inanıyorum. İlgi ve alakanıza şükranlarımı sunuyorum. Sizler vasıtasıyla bütün Ereğli halkına, Zonguldak’a, Ülkeme saygılarımı sunuyorum. İnşallah hayırlara vesile olur diyorum. Allah yolumuzu açık etsin.”

 
Anahtar Kelimeler:31, Mart, Yerel, Seçimlerinde, Ereğli’de, yeniden, Belediye, Başkanı, seçilen, a,
Kaynak / Editör

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Dişini Çektirdi Az Daha Gözünü Kaybediyordu..
72 yaşındaki adamdan küçük kız çocuğuna cinsel istismar
Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!

Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stratonikeia Antik Kenti'ni gezdi
İlk açıklama Başkan vekilinden geldi: Ben de ulaşamadım
Bu Haber'e Dikkat Sigara içti işinden oldu
Sınav giriş yerleri belli oldu
Diğer Başlıklar

METEOROLOJİK UYARI
Dişini Çektirdi Az Daha Gözünü Kaybediyordu..
72 yaşındaki adamdan küçük kız çocuğuna cinsel istismar
Türkiye'nin harekatını destekliyoruz!
3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
OYAK’tan bölgesel liderlik hamlesi
Yargıtay'dan Adli Yıl Açıklaması
3 ilde 129 tim harekete geçti: PKK'ya “Kıran Operasyonu“
İmamoğlu'na sitem: Nerdesin başkanım..
Memur Emeklisine Yeni Zam Teklifi Geldi..
Türkiye'nin Sesi 67 ®
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
KIVANÇ AY
"Enerjisa vatandaşa racon mu kesiyor?..."
Karadeniz Ereğli ilçesinin Süleymanlar...
ORHANCAN SUBAŞI
Sosyal Medya kullanımı ve etkileşim stratejisi
Sosyal Medya'yı doğru kullanmak ve Takipçi ...
Nur Şen
62 Yaşında Bir Liderin Omuzlarına Bir Ümmeti Yükledik.
62 Yaşında Bir Liderin Omuzlarına Bir Ümmeti ...
Esra Elönü
Kadınken erkek olmak tek kişilik sınavdır!
Empati de kalbin ve vicdanın zekatıdır o zekatı ve...
Meryem Aybike
O benim de Enver Abimdi!
Türk Basın Tarihinin önemli ve değerli s...
Fatih Karakaya
13 yaşında intihar da eder, hırsız da olur!
Fransa'da toplumsal sorunlar inanılmaz boyutlara u...
Anket

Enerji Sa Baskent Den Şikayetçimisiniz..Hemen Oyunuzu Kullanın Toplam Oy Kullanan Kişi 548


Toplam Kişi

Hava Durumu ( Zonguldak )
Bugün
21°°C - 27°°C
Pazar
21°°C - 28°°C
Pazartesi
20°°C - 27°°C
Salı
21°°C - 27°°C
Namaz Vakitleri ( Zonguldak )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:2906:0313:0016:4619:4821:16

24 Ağustos 2019 Cumartesi
Röportajlar
Başkan Erdoğan: Çok gayret ettik.
ediyor ve inanıyorum ki İstanbul seçmeni İstanbul'un geleceği için en doğru kararı verecektir." ifadelerini kullandı.. “İSTANBULLU EN DOĞRU...
»
»
»
Tarihte Bugün
1514 - Çaldıran zaferi
1516 - Mercidâbık zaferi
1923 - Lozan Barış antlaşmasının TBMM tarafından tastiki
1516 - I. Selim'in Mercidabık'ta Memlükleri Yenmesi
1851 - Osmanlı Hükümeti'nin Palmer ve Goloschimid Şirketleriyle Bir Sözleşme İmzalayıp Borç Para Alması
Kim Kimdir
Günün Sözü
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."
(YILDIRIM BEYAZIT)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
BEŞİKTAŞ A.Ş.2922343469
FENERBAHÇE A.Ş.2919732664
T.Konyaspor311786059
İSTANBUL BAŞAKŞEHİ32151251957
TORKU KONYASPOR291685756
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR2913971548
OSMANLISPOR FUTBOL3013891747
Akhisar Belediyesp3111128045
Atiker Konyaspor349178044
AKHİSAR BELEDİYE G2911108343
KASIMPAŞA A.Ş.2912710243
Teleset Mob. Akhis3411914042
GALATASARAY A.Ş.29101181141
BURSASPOR3471611037
TRABZONSPOR A.Ş.2911414-737
ANTALYASPOR A.Ş.309912-636
Bb Erzurumspor3481115035
Osmanlıspor FK348917033
Arşiv Arama
Facebook
KDZ.EREĞLİ DURAK VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

     

1   SAHİL TAKSİ 0372 316 19 89 - 316 15 25
2   SÜMER TAKSİ 0372 312 20 01 - 323 83 00
3   PAZAR TAKSİ 0372 316 10 50 - 316 18 29
4   MURAT TAKSİ 0372 316 18 06 - 322 14 15
5   KENT TAKSİ 0372 316 34 53 - 316 33 23
6   GARAJ TAKSİ 0372 316 12 20 - 322 31 91
7   ÇINAR TAKSİ 0372 316 14 49
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Sponsorlar
Sayfalar
Haber Merkezi
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(107 Online) 0,08ms